ՄԵՐ ՄԱՍԻՆ
ՕՐԵՆՍԴՐՈՒԹՅՈՒՆ
ՀՀ Սահմանադրություն
ՀՀ Նախագահի հրամանագրեր
ՀՀ օրենքներ
Որոշումներ
  Հրամաններ
Միջազգային փաստաթղթեր
Հուշագրեր
ՀԱՆՐԱԿՐԹՈՒԹՅՈՒՆ
ՄԱՍՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ԿՐԹՈՒԹՅՈՒՆ
ԳԻՏՈՒԹՅՈՒՆ
ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ ՊԵՏԱԿԱՆ ՏԵՍՉՈՒԹՅՈՒՆ
ԼԵԶՎԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՏԵՍՉՈՒԹՅՈՒՆ
ՎԻՃԱԿԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ
ՀՀ ԿԳ ՆԱԽԱՐԱՐԻՆ ԿԻՑ ԿՈԼԵԳԻԱ
ԼԻՑԵՆԶԱՎՈՐՄԱՆ ԳՈՐԾԱԿԱԼՈՒԹՅՈՒՆ
ԴԻՄՈՐԴ 2014
ՀՐԱՊԱՐԱԿՈՒՄՆԵՐ
ԷԼԵԿՏՐՈՆԱՅԻՆ ԴԱՍԱԳՐՔԵՐ
ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄՆԵՐ
ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԿՐԹԱԿԱՆ ԱԼԻՔ
ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՄԱՑԱՆՑՈՒՄ
ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ
«ԿՐԹՈՒԹՅՈՒՆ» ՇԱԲԱԹԱԹԵՐԹ
ՀՂՈՒՄՆԵՐ
ԿԱՅՔԻ ՔԱՐՏԵԶԸ
ԹԱՓՈՒՐ ԱՇԽԱՏԱՏԵՂԵՐ
ՀԱԿԱԿՈՌՈՒՊՑԻՈՆ ԾՐԱԳՐԵՐ
HIGHER EDUCATION
ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ՓԱԹԵԹ
ԷԼԵԿՏՐՈՆԱՅԻՆ ՈՒՂԵՑՈՒՅՑ
ԴԻՄԵՔ ՄԵԶ
ԹԵԺ ԳԻԾ
ԱՐԽԻՎ













 
  Տեղեկատվություն        Միջազգային կապեր        Հետադարձ կապ       Home page EDU WEB MAIL 
 
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՄԱՐԶԵՐՈՒՄ (ԵՐԵՎԱՆ ՔԱՂԱՔՈՒՄ) ՀԱՆՐԱԿՐԹԱԿԱՆ ԴՊՐՈՑՆԵՐԻ ՄԱՆԿԱՎԱՐԺՆԵՐԻ ՕԳՈՍՏՈՍՅԱՆ ԽՈՐՀՐԴԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԱՆՑԿԱՑՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ» ՀՀ ԿԳ ՆԱԽԱՐԱՐԻ ՀՐԱՄԱՆ /13 օգոստոս 2008 թվականի N552-Ա /  



 
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ  ՄԱՐԶԵՐՈՒՄ (ԵՐԵՎԱՆ ՔԱՂԱՔՈՒՄ)
ՀԱՆՐԱԿՐԹԱԿԱՆ  ԴՊՐՈՑՆԵՐԻ  ՄԱՆԿԱՎԱՐԺՆԵՐԻ  ՕԳՈՍՏՈՍՅԱՆ
ԽՈՐՀՐԴԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ  ԱՆՑԿԱՑՆԵԼՈՒ  ՄԱՍԻՆ
 
 
             2008-2009թթ. ուսումնական տարին նախապատրաստված սկսելու, հանրակրթական դպրոցների ուսուցիչներին և տնօրեններին անհրաժեշտ մեթոդական օգնություն կազմակերպելու նպատակով
հ ր ա մ ա յ ու մ   ե մ՝
 
  1. Ս.թ. օգոստոսի 20-28-ը մարզերում և Երևան քաղաքում անցկացնել ուսուցիչների և տնօրենների օգոստոսյան խորհրդակցություններ։
  2. Հանրակրթական դպրոցների տնօրենների հետ հանդիպման և խորհրդակցությունների աշխատանքներին մասնակցելու, տեղերում իրավիճակին ծանոթանալու և չլուծված խնդիրների վերաբերյալ առաջարկություններ մշակելու նպատակով մարզեր  գործուղել.
 
Սպարտակ Սեյրանյանին – ՀՀ ԿԳ նախարար      -                   Սյունիքի մարզ
28.08.2008թ.
 
Բագրատ Եսայանին -ՀՀ ԿԳ նախարարի տեղակալ –            Երևան քաղաք
                                                                                                          20-21.08.2008թ.
                                                                                                          Լոռու մարզ
                                                                                                          29.08.2008թ.
 
Նարինե Հովհաննիսյանին – ՀՀ ԿԳ նախարարության հանրակրթության
                                                    վարչության պետ -                     Շիրակի մարզ              
 25.08.2008թ.
                      
Նորայր Ղուկասյանին – ՀՀ ԿԳ նախարարության կրթության ազգային
ինստիտուտի տնօրեն                     Արագածոտնի մարզ 27.08.2008թ.
Նուրիջան Մանուկյանին – ՀՀ ԿԳՆ հանրակրթության վարչության հատուկ կրթության բաժնի պետ                   Արարատի մարզ
                                                                                                          26.08.2008թ.
                                                                                                          Կոտայքի մարզ        
                                                                                                          27.08.2008թ.
                                                                                                                    
                                                          
Մանուկ Մկրտչյանին – ՀՀ ԿԳ նախարարության գնահատման և թեստավորման
                                   կենտրոնի տնօրեն      -                              Տավուշի մարզ
                                                                                                          26.08.2008թ.
Գեղարքունիքի մարզ 28.08.2008թ.
 
Կարեն Մելքոնյանին –-  Ծրագրերի իրականացման գրասենյակի ծրագրի                                                  ղեկավար –
                                                                                                          Արմավիրի մարզ                                                                                                                26.08.2008թ.
                       Վայոց Ձորի մարզ
                       27.08.2008թ.
 
  1. Մարզկենտրոններում առարկայական սեկցիոն պարապմունքներ անցկացնելու նպատակով կազմավորել երեք խումբ և ըստ ուղղությունների մարզեր գործուղել ՀՀ ԿԳ նախարարության կրթության ազգային ինստիտուտի հետևյալ մասնագետներին.
 
1-ին խումբ
Արարատի մարզ,                       Վայոց Ձորի մարզ,                           Սյունիքի մարզ
26.08.2008 թ.,                              27.08.2008 թ.,                                    28.08.2008 թ.,
 
  1. Ղանդիլյան Վարդան – խմբի ղեկավար, տնօրենների սեկցիայի պատասխանատու
  2. Գասպարյան Դավիթ – հայոց լեզու, գրականություն
  3. Գյուլբուդաղյան Առաքել – պատմություն, հասարակագիտություն
  4. Մնացականյան Ռոմեն – մաթեմատիկա
  5. Գասպարյան Ալիսա - ֆիզիկա
  6. Ալեքսանյան Գևորգ - քիմիա
  7. Գյոզալյան Վարսենիկ – կենսաբանություն
  8. Հովսեփյան Արմեն - աշխարհագրություն
  9. Երիցյան Ֆրիդա - դասվար
  10. Հայրյան Սաթենիկ – օտար լեզու
  11. Սիմոնյան Կարեն – ռուսաց լեզու
  12. Մխիթարյան Ռազմիկ – ՆԶՊ
  13. Ավետիսյան Ժաննա - տեխնոլոգիա
 
2-րդ խումբ
Տավուշի մարզ,                     Կոտայքի մարզ,                               Գեղարքունիքի մարզ,
26.08.2008թ.,                         27.08.2008թ.,                                    28.08.2008թ.
 
  1. Մելիքյան Գագիկ – խմբի ղեկավար, տնօրենների սեկցիայի պատասխանատու
  2. Վիրաբյան Նվեր – Հայոց լեզու, գրականություն
  3. Մալոյան Արման – պատմություն, հասարակագիտություն
  4. Այվազյան Էդվարդ - մաթեմատիկա
  5. Առուշանյան Լյուդմիլա - ֆիզիկա
  6. Ավետիսյան Կարինե - քիմիա
  7. Կարապետյան Ալվարդ -- կենսաբանություն
  8. Գասպարյան Մարի - աշխարհագրություն
  9. Թորոսյան Կարինե - դասվար
  10. Ավետիսյան Զեմֆիրա-օտար լեզու
  11. Բաղդասարովա Ժաննա - ռուսաց լեզու
  12. Թադևոսյան Գայանե - երգ-երաժշտություն
  13. Մինասյան Հասմիկ – ֆիզկուլտուրա
  14. Խաչատրյան Լևոն – ՆԶՊ
 
3-րդ խումբ
 
Շիրակի մարզ           Արմավիրի մարզ      Արագածոտնի մարզ                       Լոռու մարզ              
25.08.2008թ.             26.08.2008թ.              27.08.2008թ.                          29.08.2008թ.
 
  1. Անանյան Ալբերտ – խմբի ղեկավար, տնօրենների սեկցիայի պատասխանատու
  2. Մկրտչյան Գայանե - հայոց լեզու, գրականություն
  3. Ղուկասյան Աշոտ – պատմություն, հասարակագիտություն
  4. Խաչատրյան Ռիտա - մաթեմատիկա
  5. Գալոյան Սարգիս – ֆիզիկա
  6. Նավասարդյան Սուսաննա - քիմիա
  7. Գասպարյան Անահիտ – կենսաբանություն
  8. Խաչատրյան Աշոտ - աշխարհագրություն
  9. Խաչիկյան Անուշ – օտար լեզու
  10. Լալայանց Սուսաննա - ռուսաց լեզու
  11. Սարգսյան Սոնա - դասվար
  12. Շարխաթունյան Հայկ – ինֆորմատիկա
  13. Հովսեփյան Սահակ – տեխնոլոգիա
  14. Առաքելյան Վահագն – ՆԶՊ
 
  1. Ֆինանսատնտեսագիտական և հաշվապահական հաշվառման վարչությանը (պետ՝ Վ. Թոփալյան) սահմանված կարգով ապահովել գործուղման բոլոր ծախսերը
  2. Հրամանի կատարման ապահովումը հանձնարարել հանրակրթության վարչության պետ Ն. Հովհաննիսյանին։
  3. Հրամանի կատարման հսկողությունը վերապահել նախարարի տեղակալ Բ. Եսայանին։
 
 
ՆԱԽԱՐԱՐ՝                                           Ս. ՍԵՅՐԱՆՅԱՆ
 


Microsoft_Word_-_Jamanakacuyc....pdf         
 
  Կրթություն    
  Գիտություն    
  Առաջարկություններ    
  Ծրագրեր    
  Բոլոնիայի գործընթաց    
  Գրանցվել նորություններին